veterinarai

Naminių žiurkėnų rūšys ir jų priežiūra

veterinaraiNaminiai žiurkėnai – mieli ir gražūs gyvūnėliai, suteikiantys daug džiaugsmo ir gerų emocijų. Šis augintinis reikalauja sąlyginai mažai priežiūros, jam nereikia daug erdvės, be to, jo išlaikymas atitiks ir taupančiųjų poreikius. Tiesa, smulkus gyvūnėlis gyvena gana trumpai – paprastai vos porą metų, be to, jis gali sirgti įvairiomis ligomis, kurių gydymas pareikalaus papildomų investicijų. Jei nusprendėte auginti žiurkėną, pirmasis jūsų darbas – išsirinkti jums patinkančią naminio gyvūnėlio rūšį. Bendrąja prasme visi žiurkėnai skirstomi į 18 rūšių, tačiau 13 jų gyvena natūralioje gamtoje ir tik penkios gali būti auginamos namuose. Lietuvos šeimoms siūlomi Sirijos, Džiungarijos, Roborovskio, Kinų ir Nykštukiniai Kembelo Rusijos žiurkėnai.

Patys populiariausi – Sirijos (auksiniai) žiurkėnai. Šie augintiniai nereikalauja sudėtingos priežiūros, greitai pripranta prie rankų. Minėtoji rūšis yra viena didžiausių naminių žiurkėnų rūšių, o jų gyvenimo trukmė gali siekti net 4 metus (nors vidutinis žiurkėnų amžiaus rodiklis yra 2,5 metai). Sirijos žiurkėnai gali būti įvairių spalvų. Jie puikiai sutaria su vaikais, tačiau nemėgsta kitų gyvūnų.

Džiungarijos žiurkėnai – itin miela augintinių rūšis, pirmenybę teikianti vienišam gyvenimo būdui. Džiungarijos žiurkėniukai priskiriami nykštukinių tipui ir šioje kategorijoje yra lengviausiai prijaukinami. Jie yra gero charakterio ir mažai kandžiojasi. Tiesa, veterinarai primena, kad minėtoji žiurkėnų kategorija labiau tinkama stebėjimui negu realiems žaidimams, todėl yra nerekomenduojama mažiems vaikams, kurie žiurkėnus gali lengvai sužeisti. Džiungarijos žiurkėnai pasižymi ypatingu judrumu, todėl tuo atveju, jei negalėsite jiems užtikrinti tinkamų gyvenimo sąlygų, žiurkėnas gali susirgti ir pareikalauti veterinarų pagalbos.

Roborovskio žiurkėnai yra socialūs gyvūnai, puikiai sutariantys su skirtingų rūšių ir lyčių žiurkėnais. Tiesa, supažindinti su kitais gyvūnėliais juos reikėtų kiek įmanoma anksčiau. Roborovskio žiurkėnai yra itin meilūs ir dažniausiai nesikandžioja. Kadangi gyvūnai yra labai judrūs, tačiau nedidelio ūgio, jų nerekomenduojama pirkti vaikams. Gyvūnėliai labiau pritaikyti savarankiškiems žaidimams, o ne ėmimui ant rankų. Veterinarai primena, kad šie žiurkėnai yra naktiniai gyvūnai, todėl aktyviausi būna sutemus.

Kinų žiurkėnai (dar vadinami dryžuotaisiais) nesugyvena su kitų rūšių žiurkėnais ir nemėgsta kompanijos. Tiesa, nors agresyvūs tarpusavyje, su žmonėmis jie elgiasi gana draugiškai, retai kandžiojasi. Labiausiai aktyvūs gyvūnai būna naktį, o dienomis daugiausiai laiko praleidžia miegodami. Savo išvaizda kinų žiurkėnai panašūs į mažas peles. Vidutine jų gyvenimo trukmė yra 1,5–2 metai.

Nykštukiniai Kembelo Rusijos žiurkėnai mėgsta draugiją, todėl gali būti laikomi su kitų rūšių žiurkėnais, tačiau jie nemėgsta būti laikomi rankose, todėl gali lengvai susierzinti ir įkasti. Minėtoji žiurkėnų rūšis yra itin maža, suaugę gyvūnėliai siekia vos 6–7 cm ir sveria apie 5–8 gramus.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *