dantys

Ką turite žinoti prieš dantų protezavimą?

dantysDantų protezavimas  yra pats populiariausias bei efektyviausias būdas dirbtinai atstatyti prarasto danties audinį. Neatstatomai praradus ar pažeidus natūralų dantį, dantų protezavimas padeda atkurti gerą burnos sveikatą bei šypseną. Dažniausiai yra manoma, kad ši procedūra yra skirta tik senyvo amžiaus žmonėms, praradusiems jau ne vieną dantį. Nors senoliai yra patys dažniausi   pacientai, tai dar nereiškia, kad ji yra naudinga tik jiems. Dantų protezavimas yra rekomenduojamas ir kitais atvejais. Įvairios dantų bei dantenų ligos bei noras atstatyti gražią šypseną ir tvirtą burnos, dantų struktūrą dažnai paskatina ir kitus žmones išbandyti dantų protezavimą. Tačiau ką turi žinoti pacientas prieš pasinaudojant šia procedūra?

Atliekant dantų protezavimą svarbiausi yra paciento poreikiai. Protezai gali būti dviejų rūšių – fiksuoti arba išimami. Fiksuoti, tokie kaip venyrai ar vainikėliai yra tvirtinami prie dirbtinės  šaknies – implanto bei prie šalia esančių dantų. Šitaip dirbtinis dantis yra suauga su kaulu ir pacientas jaučiasi lyg su nuosavu, tikru dantimi. Keramikiniai vainikėliai – tai tvirti, nemetaliniai protezai, kurie puikiai atkuria dantų vaizdą ir šypsenos patrauklumą. Lieti vainikėliai taip pat gali būti tvirtas ir protingas pasirinkimas, tačiau dėl akį rėžianti metalo spalvos žmones naudoja juos tik naudojami tik tolimesnių, krūminių dantų protezavimui. Išimami dantų protezų pasirinkimas yra labai platus. Jie yra dažniausiai naudojami tik netekus visų arba didelio kiekio dantų. Išimami protezai yra daug pigesni negu fiksuoti, todėl šis protezavimo būdas yra siūlomas pacientui tada, kai protezavimo kainos yra per didelės, arba dėl kitų, individualių priežasčių, dėl kurių protezo pritvirtinimas ant šaknies ar dirbtinio implanto yra negalimas. Vien procedūrų kainos skirtumas parodo, kad fiksuoti protezai yra kur kas patikimesni, tad jei galite sau leisti, būtinai pasirinkite šį variantą, nes būtent jis geriausiai atstoja tikrus, natūralius dantis. Išimami protezai taip pat skirstomi į lanko atraminius protezus bei dantų plokšteles. Pastarosios taip pat gali būti labai įvairios. Pagamintoji plokštelė bus dalina arba pilna. Visą tai priklauso nuo to, kiek dantų norite atstatyti.

Puikus būdas pataisyti nuskilusių, pažeistų priekinių dantų spalvą bei formą yra  dantų venyrai. Šitaip vadinamos keramikinės plokštelės padengia dantų paviršių ir puikiai tinka spalvos bei formos taisymui. Venyrai – leidžia ne tik atkurti dantų struktūrą, bet ir apsaugoti juos nuo kitų potencialių pažeidimų.

Dantų plokštelėms reikia daug papildomo dėmesio, o šiuos protezus pacientai renkasi dažniausiai. Plastmasinis pagrindas bei balti dantų protezai yra jau atmintyje įstrigęs senjorų įvaizdis. Dantų plokštelė pakeičia visus prarastus dantis. Jei norite, kad dantų plokštelė tvirčiau laikytųsi burnoje, galite panaudoti specialius kablius, kuriuos galima užkabinti ant dar likusių natūralių dantų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *