odontologo įrankiai

Danties rovimas ir kitos odontologinės procedūros reikalauja profesionalumo

odontologo įrankiaiKas yra odontologija, žino kiekvienas. Kad tai svarbu, irgi žino visi. Tačiau ne visada laikomasi principo, kad reikia reguliariai tikrintis dantis. O juk tai padėtų išvengti įvairių dantų ligų. Danties rovimas ir kitos procedūros reikalauja profesionalumo, tačiau kreipiantis kas pusmetį ar kas metus pavyksta daugelio problemų išvengti, tad ir gydymas paprastesnis bei greitesnis.

Jei dantis labai pažeistas karieso…

Dantis yra labai pažeistas ėduonies – tai vienas pavyzdžių, kada gali reikėti rovimo. Tokį dantį odontologai vadina infekcijos židiniu. Blogas kvapas, skausmai, kartais ir pūliavimas… Šios ir kitos problemos – tai negydyto danties negalavimai ir tikimybė, kad ilgainiui būtinai reikės jį rauti. Juk nekreipiant dėmesio gali imti gersi ir gretimai esantys dantys…

O dabar įsivaizduokime, kad žmogus kiekvienais metais užsuka į odontologijos kliniką pasitikrinti. Ten atliekama profesionali burnos higienos. Dantys be apnašų – mažiau bakterijų, ne tokia palanki terpė kariesui. O jeigu patikrinimo metu randama, kad yra šiek tiek ėduonies, problema sutvarkoma ir apie jokį rovimą nė nereikia kalbėti. Deja, jeigu odontologijos klinikos durys praveriamos tik tada, kai skauda, gali prireikti didesnio specialistų indėlio.

Tiesiog reikėtų pasakyti, kad patikrinimas yra naudingas, mat taip dantų ligos pastebimos anksti. O atliekant profesionalią higieną pasirūpinama, kad apsauga nuo jų būtų dar stipresnė.

Malonu apsilankyti pas atsakingus specialistus

Kad ir kokios procedūros prireiktų – patikrinimo, plombavimo, rovimo, malonu apsilankyti ten, kur netrūksta profesionalumo. Ten, kur gydytojai dirba atsakingai, kruopščiai. Ten, kur pacientai sutinkami mandagiai.

Apie atsakingumą galima kalbėti nemažai. Tai susiję ir su laiko planavimu. Pavyzdžiui, jeigu sutarta, kad vizito laikas – 14 valanda, o pacientas priimamas tik 14.50, tai gali sukelti nepasitenkinimą. Kas be ko, planuoti vizitų laiką gal ir nėra labai lengva, ypač atsižvelgiant į tai, kad ne kiekvieną procedūrą įmanoma nuspėti minutės tikslumu. Tačiau specialistai maksimaliai stengiasi, kad darbai nevėluotų, kad viskas vyktų paskirtu laiku.

Vizitų derinimas – tik maža odontologinio darbo dalis. Ir turbūt sutiksite, kad ne pati svarbiausia. O svarbiausia kiekvienam pacientui yra tai, kas tuo metu aktualu. Jeigu reikalingas estetinis plombavimas, tai norisi, kad jis būtų kuo kokybiškesnis. Jeigu reikia atlikti profesionalią higieną, rūpi, kad dantys vėliau būtų kuo dailesni, be apnašų.

Atidžiai dantis taisantys gydytojai – tai kiekvieno paciento lūkestis. Ir jis tikrai natūralus, savaime suprantamas. Džiugu, kad tokių variantų netrūksta. Kitaip tariant, kokybiška odontologija nėra išimtis. Tai labiau laikytina taisykle.

Beje!

Danties rovimo klausimais galite kreiptis į „Odontėją“: https://odonteja.lt/danties-rovimas/. Taip pat ir kitais odontologiniais klausimais – visais, kurie jums aktualūs.

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *