saulė

Saulės elektrinės – koks dydis geriausias?

saulė

Neseniai Nidoje praeivių dėmesį sustabdydavo skulptūra su įšaldytu saulės elektrinės moduliu. Instaliacijos tikslas, kad žmonės atkreiptų dėmesį į saulės energetiką. Švari, aplinkos neteršianti elektros energija, pagaminta saulės elektrinių dabar prieinama kiekvienam Lietuvos gyventojui. Jau praėjo dešimt metų, kai Lietuvoje buvo paleistos pirmosios saulės elektrinės, o dabar galima suskaičiuoti net kelis tūkstančius gyventojų, kurie naudojasi elektrinių generuojama energija. Jėgaines žmonės įsirengia ant nuosavo namo stogo ar žemės arba įsigyja jas saulės parkuose.

Populiariausios 5 kW galingumo saulės elektrinės

Su valstybės teikiama parama saulės elektrinė atsiperka per 5-6 metus, o paskui generuoja energiją už minimalų elektros pasaugojimo tinkluose mokestį. Skaičiuojama, kad turint jėgainę mokesčiai už elektrą sumažėja 3-4 kartus. Be to, gaminama švari, aplinką tausojanti energija. Pačios populiariausios išlieka apie 5 kW galingumo saulės elektrinės, per metus jos sugeneruoja apie 5000 kWh elektros, tai per mėnesį gaunama virš 400 kWh elektros. Tai tikrai nemažai energijos, kurią galima naudoti visiems elektriniams namų prietaisams, namo apšildymui, vandens pašildymui. Jeigu įmanoma taip sutvarkyti šildymo sistemas, kad namas ir vanduo būtų šildomi elektra, tai būsto išlaikymo išlaidos tampa labai nedidelės.

Kokio dydžio saulės jėgainės reikia individualiu atveju?

Kokio dydžio jėgainės reikėtų namų ūkiui paskaičiuoti galima pažvelgus į elektros sąnaudas kiekvieną mėnesį. Sudėję kiekvieno mėnesio elektros sąnaudas gausite metų elektros poreikį. Pavyzdžiui, jei per mėnesį sunaudojate 500 kWh, per metus bus apie 6000 kWh energijos. Jums greičiausiai užteks 6 kW galingumo elektrinės. Norint gauti dar tikslesnius matavimus, reikėtų kreiptis į saulės energetikos įmonę. Jums paskaičiuos kokio dydžio jėgainės reikia, kiek ploto ant stogo ar žemės ji užims, patars, kokius saulės modulius pasirinkti.

Kompensacija saulės elektrinėms apie 30 procentų

Šiuo metu valstybė suteikia visas sąlygas žmonėms naudoti energiją iš atsinaujinančių šaltinių. Įsirengiant saulės jėgainę, kompensacija už 1 kW instaliuotos galios siekia 323 euro. Taigi, už vidutinišką 5 kW jėgainę galima gauti net 1615 eurų paramą.

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *