kondicionierius

Patarimai, kad oro kondicionierius tinkamai veiktų ir nekeltų pavojaus sveikatai

kondicionieriusKai orai vargina sunkiai pakeliama kaitra, oro kondicionierius yra puikus sprendimas, leidžiantis mėgautis malonia vėsa ir atgauti jėgas. Tiesa, oro kondicionieriaus veikimo principai ir priežiūra kelia nemažai klausimų. Neretai pasitaiko kalbų ir apie kondicionieriaus žalą sveikatai ar jo sukeliamas kvėpavimo takų ligas. Galime užtikrinti, kad naudojant kondicionierių tinkamai, visų šių rūpesčių išvengsite ir galėsite mėgautis gaiviu oru net ir per didžiausius karščius.

Oro kondicionierius turi tikti konkrečiai patalpai ir atitikti jūsų poreikius

Kad oro kondicionieriaus veikimas nekeltų rūpesčių, būtina iš anksto pagalvoti apie tai, kokią įrangą įsigysite ir kur ji bus montuojama. Nesirinkite galingesnio kondicionieriaus, nei reikėtų, nes permokėsite už galią, kurios neišnaudosite. Lygiai taip pat nereikėtų rinktis mažiau galingos įrangos, kadangi jausite diskomfortą, kad negalite atvėsinti patalpų iki pageidaujamos temperatūros.

Rinkdamiesi kondicionierių, nepamirškite, kad ši įranga skiriasi savo techninėmis galimybėmis ir montavimo sprendimais, pvz., vieni sprendimai rekomenduojami butui, kiti – erdviam nuosavam namui, kur kondicionieriai montuojami keliose skirtingose patalpose. Apie tai, kokią įrangą reikėtų pasirinkti jūsų atveju, pasikalbėkite su šios srities ekspertais, galinčiais jums suteikti išsamias konsultacijas.

Įrengdami kondicionierių, parinkite jam tokią vietą, kad šis nepūstų šalto oro tiesiai į veidą, taip pat iki kondicionieriaus nuo žmogaus turėtų būti išlaikytas bent kelių metrų atstumas, o pati oro temperatūra neturėtų pernelyg skirtis nuo temperatūros lauke. Rekomenduojama, kad šis skirtumas siektų 4–6 laipsnius. Mažindami oro kondicionieriaus laipsnius, darykite tai palaipsniui, kad kūnas apsiprastų su temperatūros kaita.

 

Kaip prižiūrėti oro kondicionierių, kad jis veiktų ilgus metus?

Kad oro kondicionierius dirbtų tinkamai, nepamirškite reguliarių jo patikros darbų. Profilaktinius aptarnavimo darbus, kurių metu patikrinama visa oro kondicionieriaus sistema, reikėtų atlikti kelis kartus per metus, prieš šildymo ir šaldymo sezoną. Specialistai atliks išsamią įrenginio diagnostiką ir aptarnavimo darbus: filtrų valymą, dezinfekciją, freono pildymą ir kt. Kondicionieriaus oro filtrai turėtų būti valomi ir keičiami kas kelis mėnesius, tiesa, jei įranga dirba intensyvesnėmis sąlygomis, oro filtrų valymas taip pat turėtų būti atliekamas dažniau. Jei pastebite bet kokius įrangos gedimus, pvz., sutrikusį šildymą ar šaldymą, triukšmą, girgždėjimą, išjunkite kondicionierių ir kreipkitės į aptarnavimo specialistus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *