Nestandartiniai virtuvės baldai – ar verta?

Neseniai vienas pažįstamas paklausė gana keisto klausimo. Jei namuose nestandartiniai virtuvės baldai – ar tai neapsunkins virtuvės įrengimo? Iš pradžių klausimas pasirodė naivokas, bet vėliau pradėjome galvoti, kad jis visiškai logiškas ir pagrįstas. Ypač, kai Lietuvoje veikia keli dideli baldų prekybos centrai, siūlantys jau gatavus virtuvės baldus.

virtuves baldai

Nestandartiniai virtuvės baldai – vienintelis būdas išnaudoti virtuvės patalpą efektyviai. Namai būna įvairių išmatavimų, o gatavi baldai į juos telpa arba ne. Ką darysite, kai pastatę standartinius baldus pamatysit, jog tarpas nuo paskutinės spintelės iki sienos yra 9,5 centimetro? Ką ten dėsite? Butelinę ar dar vieną rankšluostinę? O gal paliksite tuščią erdvę maišeliams ir šluotoms, kas tikrai sudarkys virtuvės baldų vaizdą? Tik nestandartiniai virtuvės baldai leis jums įstatyti įmontuojamą orkaitę ir mikrobangų krosnelę tame aukštyje, kuris bus optimaliausias visiems šeimos nariams. Tik pagal užsakymą gaminami baldai padės išnaudoti erdvę po vonia taip, kad neužsiveistų tarakonai (ten paprastai kišami šiukšlių maišai, nors galimi ir kitokie sprendimai).

„Pasidarysiu viską pats!”, – sakė kaimynas. Vėliau jo žmona skundėsi, kad pačiai tenka priveržti išklibusias dureles, nes pasirinko ne itin kokybišką furnitūrą. Čia kita problema, su kuria susiduria namų šeimininkai. Viską galima pasidaryti patiems, tik reikia žinoti, kuri furnitūra yra patikima. Tai sužinoti galima tikrai ne iš reklaminių bukletų, o tik iš patirties. O kur tos patirties gaus kaimynas, kuris statosi virtuvę kartą per 10-20 metų? Profesionalai visas naujoves sužino ir išbando kartu su savo furnitūros ir kitų medžiagų tiekėjais, kaimynas, deja, tokios galimybės neturi.

Nestandartiniai virtuvės baldai yra skirti nedidelėms erdvėms, kur reikalingi optimalūs sprendimai. Didelė virtuvė dabar nemadinga, kai į namus pica pristatoma per 15 minučių, o maistą galima užsisakyti internetu nekeliant kojos į artimiausią prekybos centrą. Šiuolaikinis žmogus virtuvėje sukinėtis nemėgsta. Pasižiūrėkite kulinarines laidas – įmantriausi receptai, skaniausi valgiai, tačiau visur akcentuojama, kad jiems paruošti reikia vos 30-60 minučių. Valanda ar pusantros – tiek realiai žmogus praleidžia gamindamas valgį, dėl to eikvoti brangų namo plotą virtuvei nebetikslinga. Dėl to reikalingi efektyvūs sprendimai, kaip į nedidelį kampą sukišti visą virtuvę su visa buitine technika namuose, kuriuose gyvena 4-5 asmenys ir dar 3 augintiniai. Čia gali padėti tik profesionalai.

Virtuvė – ne vieta eksperimentams. Tai daryti galima sandėliuke, rūsyje, galbūt kieme statant lauko baldus, bet ne virtuvėje.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *