Nauja ar sena statyba: ką rinktis?

Renkantis naują būstą daugeliui žmonių kyla klausimas, kokį butą pirkti – naujos ar senesnės statybos name. Vieno teisingo atsakymo į šį klausimą nėra, tačiau dažniausiai šis pasirinkimas priklauso nuo pirkėjo biudžeto, gyvenamojo rajono ir kitų pageidavimų.

Štai keli pagrindiniai dalykai, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį prieš renkantis svajonių būstą.

Butai naujos statybos name – geresnė investicija. Jeigu ieškote būsto, kuriame nebūtinai gyvensite patys, tačiau norėsite jį išnuomoti, tuomet butas naujos statybos name gali būti kur kas patrauklesnis pasirinkimas. Pavyzdžiui, naujos statybos butai Vilniuje yra ypač populiarūs tarp nuomininkų. Jei žmogus renkasi tarp buto nuomos senos ir naujos statybos name už tą pačią kainą, jis dažniausiai pasirinks naujesnį variantą.

Naujos statybos butas gali pareikalauti mažiau išlaidų. Jei kada teko pirkti butą senos statybos name, tuomet puikiai žinote, kokių investicijų jis reikalauja – neretai viską tenka perdaryti iš naujo, griauti sienas, keisti langus, duris ir netgi vamzdynus. O kur dar dideli mokesčiai už šildymą. Nors naujos statybos namuose butai dažnai pardavinėjami plikomis sienomis, jį įsirengti galiausiai kainuos netgi mažiau, o komunaliniai mokesčiai taip pat būna mažesni. Be to, naujų butų išplanavimai yra patrauklesni šiuolaikiniam pirkėjui.

Automobiliams ne visuomet užtenka vietos. Kalbant apie naujo būsto minusus, kartais nekilnojamojo turto vystytojai „pamiršta“, jog šalia namo reikalinga ir erdvė gyventojų automobiliams pasistatyti. Šiais laikais daugybė šeimų turi bent po du automobilius, tad rinkdamiesi naują būstą gerai apžiūrėkite ne tik jį, bet ir vietas automobilių statymui. Geriausia, jeigu po namu įrengta požeminė automobilių statymo aikštelė su jums rezervuota vieta – tokiu būdu visuomet turėsite erdvę savo transporto priemonei pastatyti arba bet kada galėsite šią vietą išnuomoti kaimynams.

Butai senos statybos namuose yra pigesni. Skaičiuojant kvadrato kainą, senesniuose daugiabučiuose parduodami butai kainuoja pigiau, nebent kalbama apie miesto centrą. Jeigu jūsų biudžetas labai ribotas ir tiesiog ieškote vietos, kur galėtumėte gyventi čia ir dabar be didesnių investicijų, toks butas gali atitikti jūsų poreikius.

Senos statybos butai taip pat būna didesni. Nekilnojamo turto ekspertai sutinka, kad, daugeliu atvejų, senesni butai savo kvadratūra būna didesni nei nauji. Žinoma, ši taisyklė galioja ne visais atvejais. Naujos statybos butai Vilniuje smarkiai varijuoja savo kvadratūra – galima rasti butų nuo 20 iki 100 ir daugiau kvadratinių metrų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *