barzda

Kaip išsirinkti barzdos stilių bei rūpintis „barzdota“veido oda?

barzdaJei anksčiau barzdoti vyrai šypsodavosi iš senelių laikų nuotraukų, tai šiandien barzdočių selfių galima pamatyti dažno šiuolaikinio vyro socialinio tinklapio profilyje. Barzdočiai okupavo visos Europos gatves, ne išimtis ir mūsų šalis. Barzda, kaip išvaizdos detalė, „prilipo“ ant įvairaus amžiaus bei socialinio sluoksnio vyro veidų. Tiesa, norint, jog šis plaukų lopinėlis (ar net visa kupeta) atrodytų stilingai ir tvarkingai, svarbi tema yra vyrų veido priežiūra, barzdos ir ūsų priežiūra: priešingu atveju gresia pavojus būti supainiotam su apsileidusiu ir taurelę kilnoti mėgstančiu žmogeliu.

Kokios barzdos šiandien yra ant „bangos“?

  • „Šviežia“ arba poro dienų barzdelė. Šis variantas, verčiantis lydytis kiekvieną moterį, reikalauja nedaug priežiūros – užteks patrumpinti žilus ar sparčiau augančius plaukus.

 

  • Barzda – juostelė. Tai – pageidaujamo dydžio ir formos plaukų lopinėlis po lūpa, nesiekiantis smakro. Šio tipo barzdai nereikalingas ypatingas plaukų modeliavimas – galima drąsiai eksperimentuoti namuose savarankiškai.

 

  • Išskutinėta barzda. Ieškantys išskirtinumo, savo veidą gali papuošti norimos spalvos bei formos barzda – gabių meistrų rankos daro stebuklus. Galvą bei plaukus populiaru išskutinėti susijusiais ornamentais – stilingas efektas garantuotas.
  • Vešli barzda. Jei didžiuojatės sparčiai augančia barzda, norite suteikti savo veidui solidumo (vešli barzda gerokai sendina) ar paslėpti veido defektus, galite auginti vešlią barzdą. Pirmokams barzdų auginimo srityje patarimų, kaip prižiūrėti plaukus, reikėtų kreiptis į specialistus. Vėliau viskas atrodys paprasta: užteks kartą per savaitę apkarpyti išsikišusius plaukus, barzdą išplauti šampūnu bei iššukuoti (priešingu atveju ji susiriebaluos ir susivels).

 

  • Retro stiliaus barzda. Tai – kažkas panašaus į veido „šukuoseną“, kuria išsiskyrė mūsų prezidentas Smetona – žemyn smailėjanti barzda ir raityti (ar žemyn užriesti) ūseliai. Pastarąja pasipuošti išdrįstų tik išskirtinės asmenybės, negana to, plaukų modeliavimas gali būti patikėtas tik specialistui. Norint kasdien džiaugtis nepriekaištinga išvaizda, reikalingos specialios plaukų modeliavimo priemonės, pavyzdžiui ūsų vaškas, didinantis plauko paslankumą ir leidžiantis šį formuoti norima kryptimi.

 

Kuo išskirtinė barzdočių veido odos priežiūra?

Vyrų veido priežiūra, barzdos ir ūsų priežiūra yra glaudžiai tarpusavyje susiję dalykai. Manote, jog veidą paslėpę po tankaus „kailio“ sluoksniu, išvengsite tepliojimo kremu bei kitų ritualų, labai klystate: aktualiu klausimu išlieka ne tik tai, kaip prižiūrėti plaukus, bet ir rūpestis veido oda. Galite naudoti tą patį kremą, kurį turėjote iki šiol, svarbu, jog šis būtų pritaikytas jūsų odos tipui. Jei oda yra linkusi į išsausėjimą, naudokite ne tik kremą, bet ir drėkinantį losjoną – barzdoje šviečiantys išsausėję odos plotai estetikos nesuteiks.

 

Tie plaukeliai, kurie neįiena į norimos formuoti barzdus kontūrus, turi būti reguliariai skutami kaip ir iki šiol: naudokite tik kokybiškas skutimosi putas ar muilą, aštrius skutimosi peiliukus bei kremą po skutimosi. Besisukant darbų karuselėje, bent kartą per savaitę privalu atrasti daugiau laiko ir odą prieš skutimąsi palepinti šiltu kompresu, giliai drėkinančiu odą, atpalaiduojančiu raumenis ir taip palengvinančiu skutimąsi.

 

1 thought on “Kaip išsirinkti barzdos stilių bei rūpintis „barzdota“veido oda?

  1. Kremas veidai, geras aliejukas barzdai ir good to go 😀 buvau draugui pripirkus visą priemonių šūsnį, nuo prausiklio iki kremo, nuo barzdos šampūno iki visokių šepečių… viskas stovėjo, jums gi patinka kuo paprasčiau 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *