Elektros energijos tiekėjas: kaip jį pasirinkti?

Nepriklausomi elektros tiekėjai – puikus šansas vartotojams sutaupyti ir pasirinkti tokį tiekėją, kuris geriausiai atitinka lūkesčius. Elektros tiekėjų pasirinkimas užtikrina konkurenciją, todėl galutinis vartotojas tik laimi. Koks elektros energijos tiekėjas geriausias, turėtumėte spręsti patys, išanalizavę savo poreikius ir turimus pasiūlymus.

Kada reikia rinktis?

Nepriklausomą elektros tiekėją galima rinktis bet kada. Tačiau šiuo metu Lietuvoje vykdoma elektros tiekimo pertvarka, kurios metu per tris skirtingus etapus gyventojai gali pasirinkti elektros tiekėją be jokių papildomų rūpesčių. Kada rinktis, priklauso nuo to, kiek elektros suvartojate. Pirmuoju etapu elektros tiekėją turėjo pasirinkti daugiausiai elektros suvartojantys gyventojai, antruoju ir trečiuoju – mažiau elektros suvartojantys gyventojai.

Jeigu jau turėjote pasirinkti elektros tiekėją pirmajame etape, tačiau to daryti nespėjote ir nežinote, kaip elgtis toliau, nesijaudinkite. Jūs patekote į garantinio elektros tiekimo laikotarpį ir elektra Jums vis tiek bus tiekiama, kol pasirinksite savo tiekėją.

Kaip apsispręsti?

Norint išsirinkti patikimą ir geriausiai Jūsų lūkesčius atitinkantį tiekėją, reikėtų pasidomėti bent kelių skirtingų tiekėjų pasiūlymais. Lietuvoje tiekėjų nėra labai daug, todėl apžvelgti visų pasiūlymus sudėtinga nebus. Galite susisiekti su kai kuriais tiekėjais arba užpildyti užklausą dėl pasiūlymo ir sužinoti, kuo skiriasi visų esamų nepriklausomų tiekėjų pasiūlymai. Atsižvelkite į tai, kiek elektros sunaudojate ir kokią elektros kainą siūlo elektros energijos tiekėjas. Taip pat labai svarbu iš anksto pasidomėti įsipareigojimais, kurie bus numatyti sutartyje. Tai reikalinga tam, kad galėtumėte nutraukti sutartį esant poreikiui ir pasirinkti kitą nepriklausomą tiekėją.

Ką žinoti, jeigu turiu saulės elektrinę?

Nemažai klausimų dėl elektros tiekėjo keitimo kyla vartotojams, kurie turi saulės elektrines ir patys yra ne tik vartotojai, bet ir elektros gamintojai. Tačiau jaudintis nereikia. Jeigu turite sukaupę pagamintos elektros energijos, visa ji bus perduota saugoti naujam Jūsų pasirinktam elektros tiekėjui. Naujasis nepriklausomas elektros energijos tiekėjas dėl to susitars su esamu ir užtikrins, kad Jūsų elektra niekur nedingtų. Arba Jums gali būti pasiūlyta kompensacija už sukauptą elektros energiją. Galite pasirinkti, kuris variantas Jums patogesnis ir naudingesnis.

Be to, pasirinkus naują elektros tiekėją, nereikia pasirašyti jokių naujų sutarčių dėl saulės elektrinės ir nieko papildomai rūpintis. Viskas vyks kaip ir iki šiol. Jūsų elektrinės susieti su nauju tiekėju nereikia, tad nereikia pildyti jokių papildomų dokumentų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *