Važiavimas automobiliu turi būti ne tik patogus, bet ir kiek įmanoma saugesnis. Prie vairuotojo ir keleivių saugumo prisideda techniškai tvarkingas automobilis. Taip pat labai svarbu – tvarkingi automobilių stiklai. Tam, kad jie atliktų savo funkciją, reikia ne tik stiklus tinkamai prižiūrėti, bet ir laiku remontuoti, o esant poreikiui, keisti. Tiesa, automobilių stiklų keitimas gali būti paskutinis sprendimas, jo galima išvengti.
Kada reikia keisti stiklus?
Viena dažniausių priežasčių, dėl kurios reikalingas automobilių stiklų keitimas, yra atvejai, kai langai skyla ir tai trukdo vairuoti bei neužtikrina saugumo. Kartais pasitaiko, kad toks įskilimas iš pradžių atrodo nedidelis, o vėliau padidėja ir automobilių stiklų keitimas tampa neišvengiamu. Todėl specialistai visuomet pataria vairuotojams laiku kreiptis į remonto meistrus. Pavyzdžiui, jeigu įskilo priekinis automobilio stiklas ir įdauža yra nedidelė, ją galima sutaisyti greitai ir be didelių išlaidų. Tačiau ilgai važinėjant su tokiu stiklu, įdaužoje kaupiasi purvas, kurį gali būti sunku pašalinti, o galiausiai įdauža gali išplisti taip, kad kito sprendimo kaip viso stiklo keitimas, nebus galima priimti.
Tačiau taip pat stiklą gali reikėti keisti ir dėl kitų priežasčių. Pavyzdžiui, jeigu dėl netinkamo valymo arba pasenusių valytuvų stiklas yra tiek subraižytas, jog blogina vairuotojui matomumą. Tokiu atveju stiklas nebus matomai įskilęs, tačiau subraižymai taip pat sumažina jo patvarumą. Taip pat automobilių stiklų keitimas atliekamas tuomet, kai prieš tai buvę automobilių stiklai buvo sumontuoti nekokybiškai. Pavyzdžiui, tokiu atveju, kai buvęs savininkas keitė priekinį stiklą ir jis buvo netinkamai priklijuotas arba pasirinktas ne originalus stiklas.
Taip pat pasitaiko, kai automobilių stiklus reikia keisti dėl autoįvykių, dėl vagysčių arba nelaimingų atsitikimų. Pavyzdžiui, kai stiklus automobilyje pažeidžia arba įdaužia vežami daiktai. Tai labai dažnai pasitaiko, kai vežami ilgi daiktai ir staigiai stabdant, jie atsitrenkia į priekinį automobilio stiklą.
Kaip prižiūrėti automobilio stiklus?
Gali pasirodyti keista, tačiau ši tiesų prie stiklo kokybės labai prisideda tai, kaip jis yra prižiūrimas. Labai svarbu reguliariai valyti ir keisti stiklo valytuvus bei rinktis tik kokybiškus tam, kad stiklas būtų tinkamai valomas ir nesibraižytų. Taip pat labai svarbu jį valyti tik su stiklo priežiūrai skirtomis priemonėmis. Pavyzdžiui, naudoti tik stiklams skirtas šluostes, o žiemą sniegą ar ledą gramdyti tik tam skirtais įrankiais. Nesilaikant šių taisyklių stiklus lengva subraižyti ir jie nebus tokie patvarūs.