Virtuvės baldai

Virtuvės baldai: praktiškumo ir dizaino derinys

Virtuvės baldaiGerai įrengta virtuvė – ne privalumas, o būtinybė. Ką reiškia „gerai įrengta“? Taip kalbėdami įsivaizduojame neprastą šaldytuvą, efektyvų garų surinktuvą, dailias sienas, praktiškas grindis. Didžiulį vaidmenį atlieka virtuvės baldai. Jie svarbūs ne tik kaip interjero dalis, bet ir kaip praktiškumą koreguojantis veiksnys.

Vietos išnaudojimas

Jei tarp spintelių būtų kelių centimetrų tarpeliai, turėtumėt vargo. Norint išvalyti pritiškusius riebalus ir nusėdusias dulkes tektų gerokai paplušėti. Namų ruošos procesai prailgtų. Na, ir patogumo jokio. Tačiau virtuvės baldai turėtų būti tinkamo dydžio ne tik dėl valymo darbų, bet ir dėl vietos išnaudojimo. Keletas tarpelių po kelis centimetrus – visai nemaža erdvė. Prarandamas visas skyrius nedideliems daiktams. O nedidelių daiktų virtuvėje gausu – nuo šaukštelių iki prieskonių maišelių. Taigi, prieš įsigyjant naujus baldus vertėtų skrupulingai apskaičiuoti, kokio dydžio jie turėtų būti. Reikšmė teiktina tiek ilgiui, tiek pločiui, tiek aukščiui.

Planas

Virtuvės įrengimas reikalauja planavimo. Net ir pačios dailiausios spintelės normaliai neatliks savo funkcijų, jei bus išdėliotos nelogiškai. Paprastai daroma taip, kad jos visos būtų prie vienos sienos. Siekiama, kad maisto gaminimas būtų kuo patogesnis.

Visai nesvarbu, ar ruošiate šventinę vakarienę, ar tiesiog norite pasidaryti sumuštinį, bet kuriuo atveju norėtumėte, kad siekis paimti dešrą netaptų akrobatiniu triuku, o duonos paieška neužtruktų pusvalandžio. Ypač šiais skubėjimo laikais tinkamai išdėlioti virtuvės baldus ir tvarkingai susidėti reikiamus daiktus yra nepaprastai svarbu.

Atsparumas

Virtuvės baldai negali būti tarsi suvenyrai.  Užsinorėjote miltinių blynų. Pasiėmėte miltų, kiaušinių. Netyčia kiaušinio trynys išsiliejo ne ten, kur reikia – ne į dubenį, o ant stalo. Ech, kaip gaila… Ne kiaušinio, o stalo… Juk dabar laukia išlaidos – naujas stalas nepigus. Bet palaukite! Jei kiaušinio trynys sugebėtų „pražudyti“ stalą, labai suabejotume tokio baldo paskirtimi. Peilis randus paviršiuje palieka, tačiau kiaušinio trynys ar karštas arbatos puodelis neturėtų tapti gražios stalo epopėjos pabaiga.

Skanaus!

Virtuvės baldai ir burnoje tirpstantys blynai. Kas tarp jų bendra? Patogus virtuvės išplanavimas ir gamintojų atsižvelgimas į praktinę baldų paskirtį leidžia pasigaminti ne tik blynus, bet ir daugybę kitų patiekalų, priverčiančių išsiskirti ne vieną seilę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *