Vadovų paieška – klausimai apie turimą kvalifikaciją

Kiekvienas atrankų interviu dažniausiai prasideda nuo bendrinių klausimų, kurie beveik visada yra susiję su bendru susipažinimu, tačiau po jų jau seka turimos kvalifikacijos ir įgūdžių analizė. Taip yra beveik kiekviename pokalbyje ir vadovų paieška tikrai nėra išimtis. Ateinanti klausimų dalis yra viena iš esminių, be kurios nei vienas atrankų specialistas neįsivaizduoja savo vedamo interviu, todėl žemiau pateiksime dažniausiai užduodamų klausimų pavyzdžių.

  1. „Kodėl turėtume Jus pasamdyti?“- atrankų specialistai dažniausiai nori žinoti ar esate pats tinkamiausias kandidatas, ar verta ieškoti toliau specialisto šiai pozicijai ir čia jau yra Jūsų užduotis tinkamai parduoti save. Čia rekomenduotina pateikti bent penkis pavyzdžius, o dar geriau būtų jeigu tai būtų parodyta skaičiais ar procentais. Pavyzdžiui, praėjusioje darbovietėje sumažinote komandos klaidų skaičių net per pusę, tai yra 50 proc., tai būtinai taip ir pasakykite.
  2. „Kokius įgūdžius ir kokią patirtį čia galėsite pademonstruoti?“- čia yra Jūsų galimybė pilnai parodyti, kad gyvenimo aprašyme tikrai neapsimelavote ir pasirodyti pilnu gražumu. Dažnai čia yra pasakojama apie vadovavimo patirtį, finansų valdymą, kaštų suamžinimą ir t.t..
  3. „Tarkime, kad pasamdome būtent Jus, tai ką suteiksite įmonei? – šis klausimas dažnai gali būti perfrazuotas kitaip atliekant, nes kiekviena vadovų paieška atrenka specifinį specialistą. Viskas priklauso nuo pačios organizacijos veiklos ir pozicijos svarbumo. Čia dažniausiai norima sužinoti ar esate susipažinę su įmone, ar žinote jos veiklą, kultūrą, misiją ir t.t.. Tai galima nesunkiai sužinoti vos per kelias paieškas internete, todėl nepatingėkite to padaryti. Pavyzdžiui, galima paminėti, kad atnešite naudos įmonei ne tik dėl pasiektų rezultatų, bet ir būsite pilnavertis komandos narys. Taip pat svarbu pridurti, kad esate priešingybė intravertams, tai yra bendraudamas ir bendradarbiaudamas rodote geriausius rezultatus. Be to, ne tik atliekate užduotis be priekaištų, bet ir stengiatės  darbovietę padaryti geresne visiems.

Tai tikrai turėtų padėti atrankų specialistui, kuris užsiima vadovų paieška, palikti malonų įspūdį, nes jam svarbu surasti ne tik geriausią specialistą, bet žmogiškiausią lyderį, kuris rūpinsis ir aplinkinių bei komandos gerove ir augimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *