bėgeliaiu

Stalčių bėgeliai: kaip juos išsirinkti ir prižiūrėti?

bėgeliaiu

Stalčių bėgeliai naudojami įvairiose mūsų gyvenimo ir darbo erdvėse. Stalčiai yra ne tik virtuvės ar vonios, bet ir prieškambario, svetainės, miegamojo bei biuro balduose. Todėl renkantis baldus, reikia labai gerai pasidomėti apie tai, kaip reikėtų pasirinkti bėgelius ir kokios kokybės iš jų tikėtis.

 

Kuo svarbūs bėgeliai?

Stalčių šonai, kuriuose tvirtinami stalčių bėgeliai yra svarbiausia stalčių vieta, nes nuo to, kaip ji bus sumontuota, priklauso, kaip stalčius veiks. Todėl stalčių bėgeliams  patariama rinktis patį kokybiškiausią metalą. Taip pat labai dažnai nepagalvojama, kad net ir kokybiškas metalas ne visuomet atitiks lūkesčius, jeigu važinėjimo mechanizmas bus pagamintas per plonas. Ilgainiui jis susilankstys ir stalčius tinkamai neatsidarys. Nuo to, kokios kokybės yra judėjimo mechanizmas, priklauso ir stalčiaus atsidarymo bei užsidarymo efektyvumas. Nekokybiška baldų furnitūra dažniausiai ir yra ta priežastis, dėl kurios baldai genda, nebeatlieka savo funkcijų, skleidžia nemalonius garsus arba tiesiog lūžta.

 

Kaip pasirinkti?

Remiantis stalčių mechanizmą, reikėtų apsvarstyti įvairius variantus. Šiandien rinkoje galima įsigyti ne tik mums įprastus bėgelius, bet ir mechanizmus, kurie suteikia papildomo funkcionalumo stalčiams. Pavyzdžiui, dabar itin populiarus mechanizmas, kurį naudojant nebereikia papildomų furnitūros detalių – rankenėlių. Stalčiuje tiesiog sumontuojamas paspaudžiamas atidarymo mechanizmas, kurio dėka stalčius įgauna išskirtinį įvaizdį, nes jam nereikia renkenėlių. Taip pat populiarėja tylaus užsidarymo stalčiai, kurie taip pat yra labai patogūs. Yra ir daugiau sprendimų. Pavyzdžiui, savaime užsidarantys stalčiai. Arba pastaruoju metu būtent tam tikruose baldų elementuose populiarus sprendimas – visiškai atsidarantis ir lengvai išsiimantis stalčius. Kokie stalčių bėgeliai reikalingi Jums, priklauso nuo to, kokius baldus renkatės. Todėl geriausia pasidomėti rinkos siūlomais variantais ir pasikonsultuoti su profesionaliu specialistu.

 

Kaip prižiūrėti?

Turbūt yra nemažai žmonių, kurie galvoja, kad stalčių iš viso nereikia prižiūrėti. Tačiau norint, kad stalčių bėgeliai tarnautų ilgiau, reikėtų karts nuo karto jais pasirūpinti. Pirmiausia, tai reikėtų reguliariai patikrinti, ar bėgeliai yra tinkamos formos, ar nesusilankstė. Taip pat patariama reguliariai juos išvalyti su šluoste ir valymo priemone. Jeigu stalčius stringa arba atsidaro nevisiškai, gali tekti sutepti detales, kad stalčius ir vėl būtų funkcionalus. Tokia priežiūra neužtrunka ilgai, daug nekainuoja, tačiau prailgina baldų tarnavimo laikotarpį.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *