Prieskoniai mėsai: kokius pasirinkti?

Nuo įvairių prieskonių gausos raibsta akys – galima rinktis tiek nuo prieskonių iki jų mišinių. Visgi, tarp tokios didelės pasiūlos visada iškyla klausimas: kaip pasirinkti gerus prieskonius ir jais nenusivilti? Pasiūlysime, kokie prieskoniai mėsai nepaliks abejingų visavalgių.

Apelsininiai pipirai

Vienas pagrindinių prieskonių bet kokio maisto pagardinime yra pipirai, tačiau jų yra pačių įvairiausių rūšių. Mėsos ir paukštienos patiekalams idealiai tinka būtent apelsininiai pipirai. Jie taip vadinami dėl savo spalvos, poskonio ir aromato, kuris gaunamas sumaišius juoduosius pipirus su kitais tinkamais prieskoniais. Apelsininiai pipirai pasižymi lengvai aitroku citrusinių vaisių aromatu ir nuostabiu truputį rūgštumo suteikiančiu skoniu, kuris puikiai kontrastuoja ir atskleidžia tikrąjį patiekalų pagrindinių dalių skonį.

Citrininiai pipirai

Kita pipirų rūšis – citrininiai. Šis prieskonių mišinys taip pat puikiai tinkamas įvairiems mėsos (ir ne tik) patiekalams ruošti. Citrininių pipirų prieskonių mišinio sudėtis: pastarnokai, smulkintos apelsinų žievelės, juodieji pipirai, raudonoji saldi ir žalioji paprikos, natūrali citrinos kvapioji medžiaga. Dėl puikaus kartumo ir saldumo balanso bei citrusinių vaisių aromato, citrininiai pipirai maistui suteikia ypatingą skonį.

Džiovinti baravykai

Baravykai – grybų karaliai, tiek Lietuvoje tiek kitose šalyse labai vertinami dėl maistinių savybių, skonio ir aromato. Vasaros – rudens sandūroje baravykai vartojami švieži, kitu metų laiku maistui ruošti naudojami džiovinti. Smulkinti džiovinti baravykai puikiai tiks mėsos patiekalams paskaninti: jie suteiks mišku alsuojantį aromatą ir puikų skonį.

Džiovintų pomidorų granulės

Tai išsigelbėjimas kiekvienam gurmanui, norinčiam be ypatingų pastangų suteikti puikų skonį daugeliui patiekalui, o ypač mėsai. Džiovintų pomidorų granulės ypač tinkami su malta mėsa. Šie prieskoniai – tai truputis Pietų egzotikos, pasiekiamos ranka kiekvienoje virtuvėje. Be to, Italijoje džiovinti pomidorai yra ypač vertinami ir naudojami ne vieno patiekalo pagardinimui.

Kajeno paprika

Be šio prieskonio sunkiai įsivaizduojama daugelis Azijos patiekalų. Kajeno paprika pasižymi aštrumu, vertinamu tiek gurmanų, tiek kasdienio maisto paįvairinimo trokštančių valgytojų. Kajeno paprika puikiai tinka kaip prieskoniai mėsai, kadangi suteikia aštrumo, būtent dėl kurio yra daugelio vertinama. Šie prieskoniai mėsai ypač tinkami.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *