plaukimas baidarėmis

Plaukimas baidarėmis – Dzūkijos upių maršrutai

plaukimas baidarėmisKaip žinia, baidarių pramogos Lietuvoje ypač mėgiamos ir populiarios. Tad baidarių nuoma – klestinti paslauga, kuri garantuos jums puikų poilsį ir neužmirštamas akimirkas su šeima, draugais ir gamta.

Vieni populiariausių baidarių maršrutų mūsų šalyje – tai Dzūkijos upėmis. Šis kraštas garsėja ne tik savo miškais, grybais ar uogomis, bet ir daugybe upių ir upelių. Be to, čia labai gražus kraštovaizdis. Dzūkijoje plyti nacionalinis parkas su gražiais gamtos paminklais. Turistai labiausiai mėgsta keliauti Merkiu, Ūla, Grūda, Varėne, taip pat Baltąja Ančia.

Merkys pagal savo ilgį yra devinta upė Lietuvoje, čia jo ilgis yra maždaug 185 km. Šios upės maršrutai nėra labai sudėtingi, tad juos nesunkiai įveikia visi turistai. Vis dėlto plaukti šia upe įdomu, o kartais pasitaiko ir tam tikrų kliūčių – tai gali būti nuvirtę medžiai ar povandeniniai akmenys. Maršrutai būna skirtingų ilgių, todėl galima pasirinkti pagal savo poreikius.

Turistų ypač mėgiama Ūla. Tai viena gražiausių Dzūkijos upių, į ją įteka daugybė įvairių šaltinių, tad jos vanduo kiek vėsokas. Tačiau karštomis vasaros dienomis, tai yra būtent tas dalykas, kurio reikia turistams. Ūlos srovė gana veržli, upėje nemažai kilpų ir vingių. Upė tęsiasi apie 55 km. Yra ir gana sudėtingų trasų, su staigiais posūkiais ir vingiais, išvirtusiais medžiais ir pan.

Ypač vingiuota Grūda – kairysis Merkio intakas. Žemupyje ji labai srauni. Be to, čia daugybė medžių užtvarų, lieptelių ir tiltelių. Daugiausia šia upe mėgstama plaukti pavasarį ir rudenį. Tačiau plaukimas baidarėmis čia labiau tinkamas jau patyrusiems sportininkams.

Įdomi ir Varėnės upė, kuri Senojoje Varėnoje įteka į Merkį iš dešinės pusės. Maršrutai šia upe tęsiasi maždaug apie 20 km. Tad paprastai trunka vieną dieną, na o kitą dieną galima plaukti toliau Merkiu.

Baltoji Ančia teka iš Ančios ežero, kuris yra Lazdijų rajone. Upė teka pietų kryptimi pro Kapčiamiestį, kiek vėliau suka į rytus. Prieš vandens jėgainę ji užtvenkta. O toliau teka link Baltarusijos sienos, kur susilieja su Nemunu. Plaukiant šia upe, galima pasirinkti individulius maršrutus, pagal turistų poreikius.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *