Natūrali kosmetika

Natūrali kosmetika: kaip atpažinti? (II dalis)

Natūrali kosmetikaNatūrali kosmetika – tai tarsi išsigelbėjimas visiems, norintiems apsisaugoti nuo masiškai gaminamų prekių, kurios, užuot padėjusios rūpintis savimi, per odą į organizmą paleidžia visą puokštę kenksmingų medžiagų. Tačiau ne visa, taip nekaltai ir saugiai atrodanti natūrali kosmetika tokia yra iš tiesų. Pirmoje teksto dalyje aptarėme, kaip atskirti tikrąją ir pseudo ekologišką kosmetiką, atsižvelgiant į pasaulyje pripažintus ir itin griežtus reikalavimus taikančius sertifikatus. Tačiau tai dar ne viskas: yra ir dar keletas būdų, kurie leis įsitikinti, jog neperkate katės maiše.

Kad ir kaip norėtųsi tikėti, kad daugelis prekių ženklų, teigiančių pardavinėją natūralią kosmetiką, nori apsaugoti aplinką, žmones ir rūpintis jų sveikata – viską lemia šlamantieji. Būtent todėl kompanijos išrado ne vieną būdą, kaip „papuošti“ etiketes, kad jos atrodytų patrauklesnės ir leistų susidaryti įvaizdį, jog jų siūlomas gaminys yra ekologiškas. Vienas triukų – žaismingas procentų panaudojimas. Kadangi ženklas 100 % organic jau savaime reikalautų patvirtinimo, šalia didelėmis raidėmis išgraviruotų natural, bio ir pan., apsidrausdami, gamintojai šalia įrašo ir vos pastebimą, mažomis raidelėmis apipavidalintą tikrąjį procentą, pavyzdžiui – 99,8 %, 99 % ar 70 %. Ir jei atidžiai perskaitytumėte visą sudėtį, galite rasti tų pačių, pavojingų sudedamųjų dalių, kurios būdingos ir įprastai vartojamai kosmetikai. Na, o prikišti gamintojams tikrai neturėtumėte ką: dažniausiai jie neturi sertifikatų, skambūs žodeliai vartojami reklamai, o dėl pavojingų medžiagų naudojimo juos apdraudžia tie keli procentai, kurie „aiškiai“ nurodyti etiketėje…

Be to, net ir natūrali kosmetika pasižymi tam tikrais ingredientais, kurie, nors ir būdami mažiau pavojingi nei visų linksniuojami parabenai, parafinum liquidum bei kiti cheminiai priedai, turi kancerogeninių savybių. Tai konservantai, kurių reikia tam, kad natūrali kosmetika galėtų galioti kiek ilgiau.

Tad turėkite omenyje, kad ekologiški gaminiai privalo būti pagaminti iš natūralių ir ekologiniuose ūkiuose išaugintų augalinių žaliavų, perdirbant žaliavas turi būti užtikrintas minimalus cheminių reakcijų kiekis. Jei ant pakuotės matote sertifikuotą eko ženklą – galite būti ramūs. Jei kosmetika traktuojama tik kaip natūrali, jos pagaminimo sąlygos nėra aiškiai apibrėžtos, todėl visa tai paliekama gamintojų sąžinei. Taigi, net ir galvoje turint tikrai natūralią kosmetiką, turite aiškiai žinoti terminus, kurie užtikrina jos natūralumą, o kurie ne – tad spręsti belieka patiems…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *