Knarkimas: liga ar natūralus sutrikimas? 

Knarkimas – tai triukšmas sukeliamas miego metu, kai viršutiniai kvėpavimo takai susiaurėja. Minimalus knarkimas yra laikomas normaliu, jis gali atsirasti dėl kūno padėties gulint, alkoholio vartojimo, rūkymo ar kai kurių vaistų. Tačiau intensyvus knarkimas indikuoja, kad yra kvėpavimo takų sutrikimas, kuris neleidžia orui laisvai keliauti. Tokiu atveju reikėtų kreiptis į specialistus ir ieškoti problemos bei jos sprendimo būdo. 

Knarkimas taip pat gali įsėti apie kitą dažnai pasitaikančią ligą – miego apnėją. Tai liga, kai miego metu žmogaus kvėpavimas sustoja ilgesniam laikui. Ši liga yra pavojinga, nes tai vargina žmogaus organizmą, kraujyje smarkiai mažėja deguonies, žmogus dažnai prabunda naktimis. Pagrindinis šios ligos indikatorius yra knarkimas.

Vaikų knarkimas: ką daryti?

Jeigu pastebėjote vaiko knarkimą, vertėtų apsilankyti pas gydytoją. Viena iš pasitaikančių priežasčių, kodėl taip nutinka – netaisyklinga liežuvio padėtis burnoje, kvėpavimas per burną. Tokiu atveju galima kreiptis į miofunkcinės terapijos specialistus, kurie padės išlavinti taisyklingą kvėpavimą ir liežuvio padėtį. Po tokio gydymo knarkimas gali praeiti, o ir pats gydymo metodas nėra invazyvus ar sudėtingas. Tai tikslingai sudaryti pratimai, kurie išmoko vaiką tam tikrų judesių ir sukuria įpročius. 

Vaiko knarkimas, taip pat kaip ir suaugusiojo, gali reikšti kvėpavimo ligų problemas. Todėl reikia atlikti visus tyrimus, kad nustatyti, kokia yra to priežastis ir būtų galima tuomet pritaikyti reikiamą gydymo metodą.

Kokias kitas problemas sukelia knarkimas?

Knarkimas gali sukelti ilgas pauzes kvėpuojant. Tai blokuoja kvėpavimo takus ir sunkina patį kvėpavimą. Taip pat knarkimas trikdo ir miego kokybę. Knarkimas neleidžia gerai išsimiegoti, žmogus atsikelia pavargęs, organizmas nebūna pailsėjęs. Dėl knarkimo ir apsunkinto kvėpavimo mažėja deguonies kiekis kraujyje, kas didina kraujospūdį, o dienos metu organizmas būna nepailsėjęs, žmogus jaučiasi mieguistas, irzlus. Knarkimas taip pat gali sukelti ir daugiau rimtesnių problemų, todėl pajutus intensyvų knarkimą reikia kreiptis į specialistus. Kartais žmogus pats nežino, kad knarkia, tačiau jaučiasi pavargęs dieną. Išsiaiškinti ar tai yra knarkimo pasekmė galima naudoti įvairias programėles, kurios įrašo žmogaus garsus miego metu. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *