Ką randai išduoda apie žmogų?

Galvos srityje esantys randai išduoda žmogaus santykį su aplinkiniais. Po avarijų ir traumų susidariusių hipertrofinių randų  visiškai panaikinti neįmanoma, nes jie yra gilūs. Po persirgtų spuogų, operacijų, susiformavusius randus gydyti iš tikrųjų sunkiau. Galima bandyti šlifuoti lazeriu, bet dažnai jie atsinaujina ir atauga tokio pačio dydžio arba didesni negu buvo. Vienas efektyvesniųjų gydymo būdu- į randą suleistii hormonų- gliukokortitoidų. Procedūra atlieka arba gydytojai dermatologai, arba plastikos chirurgai. Pasibaigus aktyviam gijimo periodui- sugijus žaizdai ir nukritus šašams, galima taikyti konsertyvias priemones- tai kremai su silikonu, kitomis medžiagomis ar specialūs pleistrai. Veidas yra labai gerai gyjanti odos sritis. Ji turi daugiausiai kraujagyslių. Dėl to veide gijimas yra gražus ir palyginus su  krūtinės sritimi ar kojomis, randai yra  daug gražesni. Aišku, jie yra labai gerai matomi, todėl pacientui labiau  krenta į akis ir labiau norisi juos gydyti.

Kas lemia rando formavimasi?

Rando formavimasi lemia daugybė faktorių, ir tai žinodami patyrę chirurgai, atlikdami chirurgines operacijas, visada stengiasi, kad pjūvis įsikomponuotų į odos linijas, kad žaizdos kraštai nebūtų tempiami kūno iškilimų ir panašiai, ypatinga dėmesį skiria žaizdom susiūti: jos kraštų adaptacijai, siūlų kokybei, audinių tausojimui ir pan.

Randėjimo procesas

Randų korekcija yra bendra chirurgų ir dermatokosmetologų problema. Norint pasiekti maksimalų terapinį efektą labai svarbu išskirti randėjimo fazes ir pasirinkti prcedūras atsižvelgiant į surandėjusio audinio senatvės terminą. Jeigu pažeistas tik epidermis, rando pėdsakų praktiškai nelieka, nes bazinio epidermio sluoksnio ląstelės sugeba visiškai atsikurti. Kai pažeisti gilesni odos sluoksniai defektą užpildo granuliacinis audinys, kuris ilgainiui suformuoja randą. Paprastai rando audinys palaipsniui sutankėja, įgyja  aplinkinių audinių spalvą. Tačiau jeigu gijimo procesas sutrikdomas, padidėja patologinių randų tikimybė. Rando uždegimo ir epitelizacijos stadija prasideda po traumos ir trunka 7-10 parų. Pamažu slūgsta tinimas, odos uždegimas. Formuojasi jungiamasis audinys, vadinamas granuliaciniu, sukimba žaizdos kraštai. Norint išvengti komplikacijų žaizda susiuvama, kasdien perrišama taikant vietinius antiseptikus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *