faneruotos durys

Faneruotos durys interjere: kaip naujoves vertina lietuviai?

faneruotos durysVertinant vidaus durų pasiūlą, galime pasidžiaugti, kad rinktis tikrai yra iš ko. Šiandien galime įsigyti pageidaujamo stiliaus, skirtingų spalvų ir individualaus dizaino duris, derančias prie pasirinkto interjero. Vienas dažniausių pirkėjų pasirinkimų – kokybiškos faneruotos durys, žavinčios subtilia estetika ir gana patrauklia kaina. Tiesa, durų pardavėjai teigia, kad lietuviai vis aktyviau ieško ir novatoriškų sprendimų, pirmenybę skirdami šviesai ir erdvei.

Iš kitos pusės, tvirtinti, kad vidaus durys savo pozicijas užleidžia erdvės paieškoms, taip pat nėra teisinga. Durų gamintojai teigia, kad net ir erdviuose interjeruose vidaus duris atlieka vieną svarbiausių vaidmenų ir neretai diktuoja bendruosius būsto stiliaus sprendimus. Be to, net ir sparčiai populiarėjant koridoriaus, svetainės ir virtuvės sujungimo idėjoms, didžioji dalis pirkėjų vis dar nori atskirti kitas gyvenamąsias erdves, pvz., miegamąjį ar vaikų kambarį. Iš kitos pusės, kalbant apie vidaus duris, nebūtinai reikia apsiriboti vien tik tradicinėmis varstomomis konstrukcijomis – daug dėmesio sulaukia ir stumdomos durys, kurių populiarumas sparčiai auga. Visų pirma, minėtosios durys gali būti montuojamos praktiškai visur (net ir sienose), atvėrus duris, jų nesimato, o moderni sustumiama konstrukcija netrukdo individualiam baldų išdėstymui. Vis dėlto, nepaisant minėtųjų privalumų, stumdomos durys vis dar nepranoksta tradicinių konstrukcijų populiarumo.

Vertinant tradicines varstomas duris, pastebimas aiškus modernizmo dvelksmas. Žmonės vis daugiau domisi naujovėmis ir šiuolaikiniais durų modeliais. Akivaizdžiai standartiniai sprendimai vis dažniau nustumiami į periferiją. Sparčiai populiarėja netradicinėmis laikytos baltų spalvų vidaus durys, derančios prie minimalistinio, modernaus ir skandinaviško stiliaus interjero. Atsižvelgiant į durų gamybos medžiagas, vienas populiariausių pasirinkimų – faneruotos durys, išsiskiriančios itin plačiomis dizaino galimybėmis. Šios konstrukcijos gali būti įvairių atspalvių ir skirtingos tekstūros, o natūralus lukštas perteikia subtilų medienos grožį, žavi elegancija ir prabanga. Jei lukštas yra klijuojamas ant MDF, tokios durys yra atsparios aplinkos poveikiui ir išsiskiria aukštais patvarumo rodikliais.

Primename, kad ieškant vidaus durų, būtina įvertinti bendrąsias interjero detales. Visos medžiagos, jų tekstūra ir atspalviai turi derėti tarpusavyje. Vienas universaliausių sprendimų – durų spalvą derinti su grindų ir sienų tonais. Iš kitos pusės, jei siekiate išskirtinumo, galite derinti detales, pvz., duris priderinti prie šalia esančio paveikslo rėmo. Iššūkius mėgstantys pirkėjai renkasi ir itin ryškias vidaus duris, kurios tampa esminiu interjero akcentu. Tiesa, šiuo atveju rekomenduojama pasitarti su interjero dizaino specialistais.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *