Darbo skelbimai ir kaip surasti naują darbovietę

Norite surasti naują darbą? Tai bus pirmoji jūsų darbovietė? Domitės, kas siūlo skelbimai Marijampolėje, Kaune, Vilniuje arba bet kuriame kitame Lietuvos mieste? Svarstote, kaipgi jums seksis ieškoti naujos darbo vietos? Jei taip, tuomet jums būtina pasitelkti ir kelis naudingus patarimus.

Būkite atkaklūs

Būkite atkaklūs, palaikykite ryšius su jus dominančiais darbdaviais ir būkite profesionalūs. Jei ekonomika silpnesnė, gali tekti kreiptis dėl įvairesnių darbų, įskaitant ir tuos, kuriems galite jaustis nepakankamai arba per daug kvalifikuoti. Kuo daugiau darbo vietų prašysite, tuo didesnė tikimybė gauti pokalbį ir galiausiai įsidarbinti. Svarbiausia – įsidarbinti, ugdyti savo įgūdžius, užmegzti ryšius ir būti pasirengusiems ekonominiam pakilimui.

Megzkite tinklą

Kadangi apie daugelį darbo vietų niekada neskelbiama, tinklų mezgimas yra vienas geriausių būdų rasti darbą. Žinoma, tinklo kūrimas reiškia, kad turite bendrauti su žmonėmis, nesvarbu, ar juos pažįstate, ar ne. Pradėkite nuo šeimos narių, draugų, kaimynų, bendradarbių ir dėstytojų, kol pradėsite jaustis patogiau. Tada dalyvaukite savo srities profesinių organizacijų susitikimuose ir įsitraukite į jų veiklą, kad galėtumėte plėsti savo tinklą. Pasidalykite savo profesiniais interesais, geografiniais pageidavimais ir kita svarbia informacija. Paklauskite: „Ką pažįstate, kas galėtų žinoti apie laisvas darbo vietas?“. Ilgainiui vienas kontaktas paskatins kitą ir dar vieną, ir taip toliau, kol gausite sėkmingą rekomendaciją. Niekada nežinote, iš kur gali ateiti kitas darbo pasiūlymas.

Ieškokite „paslėptų“ darbo vietų

Dauguma darbo vietų užpildomos dar prieš paskelbiant apie jas viešai. Jūsų uždavinys – sužinoti, kur tokių darbo vietų yra. Pasinaudokite savo tinklu, kad pasiteirautumėte apie galimybes ir gautumėte informacijos. Tuomet pasirinkite organizaciją ir skyrių, kuriame norėtumėte dirbti. Ją ištirkite per leidinius ir su organizacija susijusius asmenis, pavyzdžiui, pardavėjus, klientus ir darbuotojus. Nustatykite asmenį (paprastai vadovą), kuris priima sprendimus dėl įdarbinimo tame skyriuje. Susipažinkite su juo arba užmegzkite ryšį elektroniniu paštu, paskambinkite telefonu arba parašykite asmeninį laišką. Pasiteiraukite apie esamas arba būsimas galimybes. Sužinoję apie darbo vietą, pasiteiraukite, kaip oficialiai pateikti paraišką. Be oficialios paraiškos, nusiųskite vadovui padėkos laišką ir pridėkite savo gyvenimo aprašymą. Po kiekvienos paraiškos paskambinkite gavėjui ir įsitikinkite, kad jūsų paraiška buvo gauta.

Apsvarstykite galimybę atlikti praktiką

Pasitarkite su savo akademiniu skyriumi arba universiteto praktikos koordinatoriumi. Pasiteiraukite apie vasarą neužpildytas stažuotes, pasikalbėję su dėstytojais ir kitais asmenimis, kurie koordinuoja stažuotes. Susisiekite su įdarbinimo specialistu ir išsiaiškinkite, ar organizacija svarstytų galimybę į šią poziciją priimti pavasarį baigusį absolventą. Stažuotė gali nesuteikti privilegijų, tačiau jūs turite galimybę įgyti patirties, užmegzti ryšius ir įsidarbinti, o darbdavys gauna gerą darbuotoją už mažesnę kainą nei visą darbo dieną dirbantis darbuotojas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *