čiužinys

Čiužiniai ir 8 komforto valandos

čiužinys

Kadangi miegas nėra antraeilis dalykas, svarbu, kad miegamojo erdvė būtų patogi. Aišku, labai gerai, kai kiekvienas daiktas kambaryje atitinka estetinį skonį. Bet pirmenybė paprastai teikiama ne komodų rankenėlių dizainui, o čiužiniui. Būtent čiužiniai yra tema, kurią tiesiog privalu aptarti.

8 valandos – daug ar mažai?

Žmonės diskutuoja, kokia turėtų būti miego trukmė. O po ilgų diskusijų nusprendžiama, jog tai gana individualus dalykas. Bet niekas nerekomenduoja kraštutinumų. Pavyzdžiui, negerai nei 4 valandos, nei 14 valandų miego. Bet kažin ar kas nors supeiks 7,5 ar 8,5 val.

Tad, kaip supratote, vietos diskusijoms yra, bet radikali nuomonė – ne tai, kam pritartų gydytojai.

O šiaip kartais pamąstoma, kad miegama apie trečdalį gyvenimo. Galbūt ir atrodo, kad tą laiką būtų galima išnaudoti produktyviau. Visgi specialistai tuoj pat atsakytų, jog tai ne žaidimas. Poilsis reikalingas.

O kad poilsis būtų pasakiškas, gamintojai pateikia vis įmantresnių, vis patogesnių čiužinių. Parduotuvėse jų yra įvairių. Kaip ir lovų. Kaip ir patalynės komplektų. Platus pasirinkimas – tai galimybė kiekvienam pasirinkti tai, kas patinka ir tinka.

Čiužiniai skirtingi matmenimis ir sudėtimi. Skiriasi jie ir kainomis. Manote, kad 10 sutaupytų eurų bus tikslinga? Bet juk kalbame apie daiktą, kuris reikalingas kiekvieną naktį. Apie daiktą, kuriuo naudojamės maždaug trečdalį paros. Apie daiktą, kuris nėra nei suvenyras, nei mados reikalas.

Miego rekordai nebefiksuojami

Ne tik apie čiužinių, bet ir apie paties miego naudą sufleruoja vienas dalykas. Anksčiau buvo atvejų, kai žmonės bandė siekti nemiegojimo rekordo. Stengėsi išbūti be miego kuo ilgiau.

Kodėl dabar tokių rezultatų nebesiekiama? Nes tokia veikla laikoma pavojinga sveikatai. Rekordų šioje srityje nebesiekiama.

Ir kas gi norėtų kiurksoti kiaurą naktį, užuot įsitaisęs ant patogaus, idealaus minkštumo čiužinio? Dabar tokių tikrai siūloma. Tikėtina, kad rinkdamiesi praleisite nemažai laiko, bet tai atsipirks. Investicijos nėra vien tai, kas apibūdinama pinigais. Investuojate į miegą? Vadinasi, ir į sveikatą, ir į kiekvienos dienos gerovę.

Kadangi minėti rekordai nebefiksuojami, akivaizdi tampa tiesa, jog miegas pernelyg svarbus.

„Ne ta koja iš lovos išlipo“

Kad nakties poilsis yra reikalingas, atskleidžia posakis „ne ta koja iš lovos išlipo“. Taip pasakome, kai žmogus piktas. Vadinasi, jeigu neišsimiegama, imama niurzgėti.

O jei naktį puikiai pailsėta, tuomet tos 8 valandos lyginamos su kūdikio miegu. Dar yra posakis „grožio miegas“, leidžiantis suprasti, kad ir grožis nuo šios temos neatsiejamas.

Jei žmogus padaro kokią klaidą (pavyzdžiui, ką nors primakaluoja rengdamas ataskaitą), irgi gali kilti įtarimas, kad pritrūko poilsio, kad neišsimiegojo.

Kad nei 8 valandos, nei sapnai nebūtų tarsi egzotika (t. y. kad turėtume kada atsipūsti ir nedirbtume iki išnaktų) – toks būtų ir noras, ir palinkėjimas. Juk pasitaiko atvejų, kai darbas darbą veja, tenka skubėti, aukoti laiką, kuris teoriškai nėra skirtas darbui…

Čiužiniai

O kalbant apie čiužinius reikėtų užsiminti apie gausų jų pasirinkimą. Kokio pageidaujate, tokį ir gausite – bene tiksliausia frazė. Nuo matmenų iki sudėties, nuo kainos iki prekės ženklo – variantų apstu, todėl nenusivilsite.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *