advokatai

Advokatai ir nemokama teisinė pagalba

advokataiAdvokato profesija daugeliui asocijuojasi su prestižu ir didelėmis išlaidomis, kurias sau gali leisti tikrai ne kiekvienas statistinis Lietuvos gyventojas, susiduriantis su teisinėmis problemomis. Taip, reikia pripažinti, kas advokatų paslaugos nėra pigios, tačiau tai tikrai nereiškia, kad, ištikus bėdai, būsite palikti likimo valioje.

Valstybės teisinės pagalbos įstatymas garantuoja kiekvienam Lietuvoje teisėtai gyvenančiam asmeniui nemokamą pirminę teisinę pagalbą arba teisinę konsultaciją. Savivaldybės, kurioje esate deklaravęs savo gyvenamąją vietą, administracijos tarnautojai, darbuotojai ir advokatai ar viešųjų įstaigų specialistais, kurie su savivaldybe yra pasirašę sutartį, gali nemokamai pakonsultuoti, kaip išspręsti kilusį ginčą be teismo įsikišimo, informuos apie teisės sistemą, teisės aktus bei įstatymus ir padės parengtį abipusę taikos sutartį ar užpildyti teisinius dokumentus. Jei jums prireiks pirminės teisinės pagalbos, turite teisę ją gauti iš karto, o jei tokios galimybės nėra, jums bus paskirtas susikimo laikas per artimiausias 5 dienas nuo jūsų kreipimosi.

Tuo atveju, jei iškilusios problemos ar ginčo negalite išspręsti be teismo, o finansinės galimybės neleidžia nusisamdyti advokato iš savo kišenės, visada turite teisę prašyti antrinės teisinės pagalbos, kurios metu advokatai, o tiksliau valstybės paskirtas advokatas padės parengti visus teisinius dokumentus ir atstovaus jums teismo proceso metu. Tiesa, antrinė teisinė pagalba gali būti suteikta visiškai nemokamai arba apmokama iš dalies. Yra du teisinės pagalbos finansavimo lygiai:

  • Jei jūsų pajamos ir turtas neviršija pirmojo finansavimo lygio, jums advokatas bus paskirtas nemokamai;
  • Jei neviršija antrojo finansavimo lygio, jums advokatas bus paskirtas su 50 proc. nuolaida, likusią dalį patirtų išlaidų dalį kompensuoja valstybė.

Pajamų ir turto lygį nustato Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba, įvertinusi jūsų Metinėje pajamų ir turto deklaracijoje pateiktą informaciją.

Galiausiai privalote žinoti, kad dėl valstybės paskirto advokato turite kreiptis į jūsų savivaldybei priskirtą garantuojamos teisinės pagalbos tarnybą su prašymu, kurį jums padės užpildyti pirminės teisinės pagalbos atstovas. Taigi, valstybės teisinis mechanizmas yra sureguliuotas taip, kad visi turėtų galimybę savo interesus ginti teisme.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *