Buitinė technika – tikras išsigelbėjimas norint palengvinti buitį ir sukiojimąsi apie visus namų kampus, tad paprastai stengiamės pirkti žinomų gamintojų produkciją, kuri pasižymi atitinkama kaina. Visgi tenka dažnai išgirsti skundus, kad šiuolaikinė buitinė technika tarnauja labai trumpai, o dėl to kalti rinkos gigantai, kurie esą specialiai pagamina riboto galiojimo įrenginius. Tačiau problema slypi kur kas arčiau mūsų. Ar gali būti, kad dėl nuolatinių gedimų kalti esame mes? Dažniausiai taip. O priežastis labai paprasta – norime kokybiškai veikiančio, negendančio prietaiso, tačiau nė nepasivarginame skirti laiko jo priežiūrai. Juk daiktai, kaip ir visa kita, kas mus supa aplinkui, be tinkamos priežiūros paprasčiausiai neišgyvena. Ką daryti, kad buitinė technika veiktų it nauja ir po keleto metų?
Stambioji buitinė technika
Kuo svarbesnis ir didesnis buitinis prietaisas, tuo brangiau kainuoja jo nepriežiūra. Todėl žaisti su tokiais įrenginiais kaip skalbimo mašina, indaplovė ar orkaitė – nerekomenduojama. Jei nenorite kas keletą metų gaminių keisti naujais, rūpinkitės jais. Profilaktinė indaplovių ir skalbimo mašinų priežiūra turi būti atliekama kas 3–6 mėnesius. Skalbimo mašinoms reikalingas kaitinimo elemento nukalkinimas, taip pat rekomenduojama atlikti valomuosius skalbimus, kai mašiną įjungiate be drabužių, nustatę aukščiausią temperatūrą ir įpylę įprastų valymo priemonių. Tai palaikys skalbimo mašinos ir vandens išleidimo vamzdžių švarą. Kalbant apie indaplovių tvarką, labai svarbu jose palikti kuo mažiau maisto likučių ir taip pat atlikti valymo ritualus, panašius į skalbimo mašinų. Bent kartą per mėnesį indaplovę išplaukite didžiausio intensyvumo programa be indų. Šiam ritualui naudokite specialias valymo priemones. Na, o jei norite išlaikyti tvarkingai veikiančią orkaitę, pakaks kaip įmanoma dažniau gerai išvalyti prikepusio maisto likučius ir kiekvienam patiekalui pritaikyti jam kepti tinkamą temperatūrą.
Smulkioji buitinė technika
Smulkioji buitinė technika taip pat reikalauja priežiūros. Pavyzdžiui, daugelis žmonių namuose turi kavos aparatus, tačiau labai nustemba, kai šie nustoja veikę. Tiesa ta, kad norint, jog kavos aparatas veiktų nepriekaištingai, jam reikia skirti dėmesio ir kas mėnesį nukalkinti, o kas 3 – keisti filtrą. Nemažai priežiūros reikalauja ir kiekvieno mūsų namuose karaliaujančios mikrobangų krosnelės. Būtina kaip įmanoma dažniau valyti nešvarumus jos viduje, o maistą šildyti tik specialiai tam skirtuose induose.