irankiai

5 svarbiausi įrankiai, kuriuos privalo turėti kiekvienas vyras

irankiaiKiekvienas vyras turi turėti savo įrankių dėžę. Moterys juk turi savo kosmetines, pilnas komodas ir pan. Kuo vyrai blogesni? Juk įrankiai – jų darbo priemonė.

Prieš vardinant įrankius, reiktų atsižvelgti į tai, kad ne visada reikia pačių brangiausių įrankių, skirtų profesionalams. Nebent vyras mėgsta dažnai meistrauti.

  1. Elektrinis suktuvas. Įsukti varžtelį į sieną ne visada paprasta atsuktuvu. Kartais ranka pavargsta, todėl į pagalbą turi ateiti elektriniai suktuvai. Tai puikus įrankis kiekvienuose namuose, kuriuo gali nesunkiai pasinaudoti ir moteris. Tik reikia palikti uždėtą universalų antgalį, kad ji nesiknaisiotų po dėžes ir visko nesujauktų. Populiariausi prekės ženklai – Makita, Bosch, Defort, Ryobi, Miwaukee ir t.t.
  2. Perforatorius. Tai smūginis gręžtuvas, skirtas gręžti medžiui, metalui ir betonui. Jei gyvenate individualiame name, reiktų pasiieškoti perforatoriaus su kalimo funkcija, nes jos gali prireikti atskeliant sienos ar betono gabalus. Bute kalti greičiausiai nereikės, tad tiks paprastesnis perforatorius. Aišku, prie jo reiktų pasirūpinti ir tinkamu grąžtų rinkiniu. Jei perforatorius gali kainuoti 60-100 eurų, tai grąžtams nereiktų gailėti bent 50 eurų. Dažniausiai keiksmų ir pasiuntimų susilaukia ne pats perforatorius, o netikęs grąžtas, kuris labai sunkiai atlieka savo darbą. Populiariausi prekės ženklai – Skill, Bosch, Makita, Hecht, Defort, Metabo ir t.t.
  3. Kampiniai šlifuokliai, dar žinomi, kaip „bulgarkės“ arba „turbinkos“. Nepamainomas įrankis įvairiems apdailos darbams, nes jais galima pjauti sienas, šlifuoti metalą ir medį, pjaustyti vamzdžius, plyteles ir t.t. Labai reikalingas įrankis. Populiariausi prekės ženklai – Metabo, Makita, Bosch, Milwaukee, Fieldmann, Graphite ir t.t.
  4. Elektrinis siaurapjūklis. Nupjauti lentą, grindų apvado kampelį ar kitą nestorą medžio gabalėlį tikrai nereikia benzininio pjūklo, kuris dažniausiai praverčia lauke ir turint didelį sodą. Pakanka tik keleto pjūklelių rinkinio, kad būtų patenkinti visi poreikiai. Elektriniu siaurapjūkliu (dar vadinamu „lobziku“) galima pjauti iki 7 cm storio medieną, aliuminio profilį, vamzdį santechnikai ir t.t. Rimtesniems pjaustymams prireiks diskinio pjūklo, tačiau namuose jis naudojamas retai.
  5. Rankinių įrankių rinkinys. Kiekvienuose namuose turi būti ir rankinių įrankių rinkinukas: bent 2 skirtingų dydžių plaktukai, replės, kirpimo replės, keli skirtingų dydžių atsuktuvai, sukimo raktų rinkinys + visraktis (bent 2 vnt.), kaltas, pjaustymo peiliukas, pora matavimo rulečių arba sulankstomas metras, rankinis pjūklas, laužtuvas, metalo pjūklelis, kampuotis ir žinoma, gulsčiukas. Visa kita jau nelabai svarbu ir prireikia itin retai (dildė, laikikliai ir spaustuvai, rėžtukai, skalpeliai ir t.t.)

Jei visus šiuos įrankius turite – šaunu. Tik laikykite juos tvarkingai. Išmėtytos detales nedaro garbės jokiam namų šeimininkui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *