Tikri vyrai renkasi tikrą žvejybą – žvejoja karpius!
Tikriausiai pasijuokėte iš šio skambaus lozungo. Be reikalo. Tie, kurie žino, kaip ištraukti 10 kilogramų svorio karpį, nesijuoks. Ir štai kodėl…
Karpių žvejyba – brangus malonumas
Žvejas įsivaizduojamas kaip nuskuręs nusmurgęs dėdulė su panešiota skrybėle ir guminiais batais. Tai vaizdelis iš 30 metų senumo tarybinio kaimo kasdienybės. Dabar žvejais gali būti tik labai turtingi žmonės. Ar įsivaizduojate, kiek kainuoja šiuolaikiniai žvejybos reikmenys? Paprasta muselinė meškerė žvejybai-laisvalaikio praleidimui ir jos aksesuarai bei sistemėlės kainuoja apie 500-700 eurų. Karpininkams reikalingos specialios karpinės meškerės, kurios kainuoja dar brangiau. O kur dar žvejo priemonės? Palapinės, apranga, kėdutės ir t.t.? Visa tai kainuoja 1-2 tūkstančius eurų. Tai jums ne lazdyno meškerėlė ar iš lazdos padarytas spiningas. Už 2000 eurų perkami automobiliai, o čia tik trys meškerės, sistemėlės, maistas žuvims. Gerai, kad karpiai nedažnai žvejojami iš valčių…
Karpių žvejyba – 3 dienas
Vidutiniškai karpių žvejyba trunka 2-3 dienas. Pirmą dieną karpiai yra jaukinami. Specialiomis lazdomis ar net „bombomis“ yra mėtomas maistas, kuris pritraukia didelius karpius. Antra diena skirta laukimui ir žvejybai. Tai ištvermės ir kantrybės reikalaujantis užsiėmimas. O tokiomis savybėmis pasižymi tik tikri vyrai. Jaunimėlis paprasta neturi tiek laiko ir noro tupėti palapinėje ir klausytis, kada supypsės elektroninis kibimo signalas ant meškerių stovo.
Jėga + sumanumas + kantrybė
Šie trys bruožai reikalingi visiems karpių žvejams. Jie pasitarnauja tada, kai žuvis yra pakertama ir ją reikia traukti į krantą. Karpis – labai gudrus. Jis puikiai žino savo ežero reljefą ir visus nuskendusius pagalius, akmenis, šiekštus. Kai užsikabina, jis iš karto bando lįsti pro juos ir taip nutraukti valą. Kad pergudrautų šią taurią žuvį, žvejys turi būti ir sumanus, ir kantrus. Be to jis turi veikti ryžtingai ir nuvarginęs žuvį partemti ją į krantą.
Aiškus žvejybos tikslas
Karpiai yra žvejojami… nuotraukai. Tikrai. Patyręs žvejas paleidžia savo laimikį jį pasvėręs ir nusifotografavęs. Kam reikalingas 10-20 kilogramų karpis ant pietų stalo? Jei jau norima valgyti šviežios žuvies, šalimais užmesti galima muselinę meškerę ir namo parsinešti kelias dešimtis karosiukų, kilograminių karpių, sezanų, ešeriukų, kuojų. Kelis šimtus gramų sveriančios lietuviškos žuvys – puikus maistas. Bet didysis laimikis yra ne maistas. Tai gyvenimo tikslas. Ne veltui sakoma, kad kiekvienas vyras turi pagauti savo gyvenimo žuvį…
Tikri vyrai žvejoja karpius ir per čempionatus. Tai sportas, gyvenimo būdas, laisvalaikis, pramoga ir savęs išbandymas, būdas pažinti save ir apmąstyti savo gyvenimo peripetijas. Galų gale per karpių žvejybą galima perskaityti ne vieną gerą knygą.