tv įrašymas

Kaip iš televizoriaus įrašyti filmus į nešiojamą diską (HDD)

tv įrašymasKartais labai norime pasižiūrėti filmą, bet staiga turime išbėgti su reikalais. Televizija, kaip ir traukiniai… nelaukia, todėl filmas ar televizijos programa tikrai nuplauks. Paprastai TV laidos kartojamos nepatogiausiu metu, o filmai kartojami nebent po metų. Kaip padaryti, kad pamatytume tai, ko labai norime? Išeitis yra paprasta – įsirašyti norimą laidą ar filmą į nešiojamąjį diską (HDD). Ko reikia norint tai padaryti?

Pirmiausiai reikia atkreipti dėmesį į televizoriaus modelį, nes ne visi televizoriai turi reikalingas jungtis ir tam tikras funkcijas, kurios įrašo norimą programą. Kitas svarbus dalykas yra laikmena, į kurią įrašinėjama. HD televizijos laikais 1 valandos trukmės įrašas iš televizoriaus užima apie 6 GB, taigi su paprasta USB atmintine čia neišsisuksime. Reikalingas 1-3 TB (1 TB – 1024 GB) talpos nešiojamas diskas.

Jei televizorius senesnio modelio ir neturi atitinkamos programinės įrangos, gali prireikti ir specialaus prietaiso – TV media grotuvo, kuris prijungiamas ne per USB jungtį, bet per HDMI. Taigi daug svarbių niuansų, kuriuos reikia išsiaiškinti plačiau.

Kaip TV laidas ir filmus įrašyti į nešiojamąjį diską HDD?

 

Visų pirma reikia turėti televizorių, kurie turi tokią įrašymo funkciją. Jei ketinate pirkti naujausią 3D televizorių, galite būti beveik tikri, kad įrašymo į per USB laidą prijungtą kietąjį diską galimybė bus. Kaip žinoti, kuris televizorius turi tokią funkciją?

Vienas iš būdų yra pasitikrinti tam tikrų televizorių gamintojų modelių charakteristikas ir spręsti pagal modelius. Tai gana sudėtinga žmonėms, kurie visiškai nesigaudo modelių skaičiukuose, tačiau yra ir paprastesnis būdas. Tereikia išsiaiškinti, ar tam tikrų gamintojų televizoriai turi tam tikras įrašymo funkcijas. Funkcijos vadinasi skirtingai, todėl pateiksime pagrindinių Lietuvoje televizorių tiekėjų funkcijas:

  • Samsung įrašymo funkcija vadinasi Personal Video Recorder Ready
  • Panasonic įrašymo funkcija vadinasi Rewind Live TV

Jei įrašymas į HDD galimas, tiesiog reiktų prijungti kietąjį diską per vieną iš USB 2.0 jungčių. Televizorius pats pasiūlys diską suformatuoti, todėl pasistenkite, kad diske nebūtų nereikalingų failų, kuriuos vis tiek ištrins paties televizoriaus vaizdo įrašymo sistema. Įrašytus failus galėsite peržiūrėti tik per tą patį televizorių – prijungę HDD diską prie kompiuterio failų nematysite, arba jie bus matomi ne kaip vaizdo failai.

Kol kas nustatyti kokiu laiku pradėti įrašymą taip pat nelabai galima su esamomis televizoriaus funkcijomis, nors kai kurios skaitmeninės TV paslaugos tokią funkciją ir leidžia (nepriklausomai nuo televizoriaus modelio).

Įrašymo funkciją kol kas turi labai nedaug naujausių televizorių, kurie vis dar yra brangūs. Išeitis iš šios situacijos yra papildomas media grotuvas, kuris turi ir įrašymo funkciją. Toks Media grotuvas gali būti paprastu kompiuteriniu laidu prijungiamas prie interneto ir per TV galima naudotis keliomis programomis, pavyzdžiui Facebook ar YouTube. Media grotuvai dar kartu gali būti ir nešiojamieji diskai, turintys apie 1-2 TB diskus, kuriuose ir būtų kaupiami įrašyti filmai ir laidos. Kaip jau minėta, formatas skaitomas tik per tą patį televizorių siekiant užtiktinti autorines teises (būtų labai patogus įrankis piratams įrašinėti naujausius filmus ir nelegaliai juos platinti internetu). Media grotuvas prie paprasto LED ar LCD televizoriaus prijungiamas HDMI jungtimi.

Dar egzistuoja specialūs įrašymo adapteriai, kurie prijungiami per USB jungtį, tačiau Lietuvoje jie kol kas sutinkami labai retai.

Naudojantis interaktyvios skaitmeninės televizijos paslaugomis norimo programos yrašymas vykdomas skaitmeninės paslaugos tiekėjo serveriuose, tad nėra jokio prijungiamo disko ar specialių televizoriaus funkcijų.

Norint kažką įrašinėti iš televizijos, galima tai daryti per kompiuterį ir naudotis specialiomis vaizdo įrašymo (“Screen capturing”) programomis. Tokiu būdu mėgstamos TV programos irgi gali būti išsaugomos kietajame diske, o esant reikalui prijungus per USB jungtį bet kada paleistos, jei tik televizorius nuskaitys formatus. Nauji LED televizoriai dažniausiai turi USB 2.0 Movie funkcijas, kurios leidžia nuskaityti DivX, MKV, AVI failus iš nešiojamo įrenginio, prijungto per USB jungtį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *