Gaisro pasekmės gali būti itin skaudžios, todėl priešgaisrinė darbo sauga Vilniuje ar kitame Lietuvos mieste yra viena svarbiausių profilaktikos užduočių, reikalaujanti maksimalaus darbdavio dėmesio. Specialistai teigia, kad kilus gaisrui, jau po kelių minučių patalpoje atsiradusi dujų koncentracija gali tapti mirtinai pavojinga. Be to, ugniai įsiliepsnojus, gaisrą sustabdyti yra itin sunku, net ir naudojant profesionalias gesinimo priemones.
Net ir efektyviai vykdoma darbo sauga Vilniuje negali užtikrinti, kad išvengsite gaisro, tačiau sumažinti jo tikimybę tikrai galite. Viena svarbiausių užduočių – įsigyti ugniai atsparias konstrukcijas, kurios ne tik sustabdys ugnies plitimą, bet ir apsaugos evakuacinius kelius. Ekspertai teigia, kad kokybiški gaisrui atsparūs stiklai apsaugo šalia esančias patalpas nuo dūmų ir ugnies. Priešgaisriniai stiklai paprastai skirstomi į kelias kategorijas, atsižvelgiant į jiems keliamus reikalavimus.
Paprasčiausiųjų grupei priskiriamos nuo tiesioginio ugnies poveikio apsaugančios konstrukcijos. Tiesa, minėtasis sprendimas negali apsaugoti nuo karščio ir jo plitimo į kitas patalpas. Aukštesnės kategorijos stiklai ne tik apsaugo nuo tiesioginės ugnies, bet ir gali dalinai sulaikyti šilumą. Aukščiausiai kategorijai priskiriamos konstrukcijos sulaiko dūmus ir liepsną, be to, apsaugo ir nuo kitų degimo produktų. Svarbiausias minėtosios kategorijos konstrukcijų privalumas – aukšti atsparumo šilumai rodikliai. Tai reiškia, kad kilus gaisrui, gretimose kambariuose esantys darbuotojai nepatirs jokio pavojaus ir galės saugiai palikti pastatą. Aukščiausiai kategorijai priskiriami stiklai gaminami laminuojant kelių sluoksnių stiklo profilius, tarp jų esantys tarpai užpildomi specialiu geliu, kuris sugeria karštį. Tokie stiklai, veikiami karščio, pradeda trūkinėti sluoksnis po sluoksnio, o karščio veikiamas gelis išskiria vandenį, kas padeda sumažinti šiluminę energiją.
Specialistai primena, kad efektyviai vykdoma priešgaisrinė darbo sauga Vilniuje ar kitame šalies mieste priklauso ne tik nuo tinkamai parinktų darbo saugos priemonių, bet ir nuo darbuotojų žinių. Siekdami sumažinti gaisro pavojų ir užkirsti kelią galimiems gaisro padariniams, privalote pagalvoti apie patikimas priešgaisrines sistemas ir gesinimo priemones (nepamirškite, kad gesintuvai grupuojami į atskiras kategorijas, priklausomai nuo gaisro kilmės ir jo plitimo). Be to, darbovietėse turi būti vedami reguliarūs priešgaisrinės darbo saugos instruktažai, darbuotojai turi mokėti naudotis gaisro gesinimo priemonėmis ir gebėti priimti racionalius sprendimus, esant gaisro pavojui. Specialistai primena, kad labai svarbu žinoti evakuacinius kelius, išvedančius iš pastato. Be to, darbuotojai turėtų mokėti suteikti pirmąją pagalbą kolegoms ir gaisro metu nukentėjusiems asmenims.